dTest: vítězem aukce energií X Energie a Europe Easy Energy | Kalkulačka energií

dTest: vítězem aukce energií X Energie a Europe Easy Energy

Společnosti X Energie a Europe Easy Energy spadající do skupiny Bohemia Enegy Entity zvítězily v třetím ročníku energetické aukce, kterou uspořádala spotřebitelská organizace dTest. X Energie nabídla ze všech zúčastněných společností nejnižší cenu plynu, v kategorii elektřina zvítězila společnost Europe Easy Energy.

Podle modelového případu, který dTest zveřejnil, by zákazníci měli přechodem k vítězným společnostem ušetřit. dTest uvádí, že u elektřiny může roční úspora činit více než 1000 korun, přechodem k X Energii zákazníci v modelovém příkladu více než 4000 korun ročně.

„Vzhledem ke stoupajícím cenám na trhu jsme s výsledkem aukce spokojení. Vítězné společnosti zároveň splnily námi stanové podmínky chránící spotřebitele,“ shrnuje výsledek aukce Martin Černý, ředitel dTestu.

Do energetické aukce „Chci výhodnější energie“, kterou organizace dTest pořádala již potřetí, se v letošním roce zapojilo na 39 000 domácností. Registrace do aukce skončila ke dni aukce 8. března 2018, zájemci však ještě mají možnost ucházet se o místa uvolněná po spotřebitelích, kteří se rozhodnou nabídku nevyužít. V případě zájmu mohou vyplnit registrační formulář na stránce www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz. Registrace je nadále zdarma a nezavazuje vás k přechodu k novému dodavateli.

(redakce)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>