Registr dlužníků pomáhá zákazníkům | Kalkulačka energií

Registr dlužníků pomáhá zákazníkům

Největší alternativní dodavatel energií v České republice, společnost Bohemia Energy, oznámila, že se stala jedním z prvních členů sekce poskytovatelů energií Registru platebních informací REPI, který je v provozu od konce minulého roku. Cílem tohoto registru je vzájemná výměna dat mezi jeho členy přispívající k omezování rizik spojených s neplatiči na českém trhu.

„Členství Bohemia Energy v energetické sekci registru REPI je pro naše zákazníky dobrou zprávou. Klienti s velmi dobrou platební morálkou mohou díky informacím z registru získat výhodnější platební podmínky či podmínky u žádostí o úvěry,“ uvedl za společnost Bohemia Energy její finanční ředitel Ondřej Karásek. Registr totiž umožňuje posoudit platební morálku klientů u řady produktů z jiných oblastí, jako jsou například poskytovatelé půjček. To může členům REPI výrazně pomoci.

Registr REPI se také významně podílí na prevenci neoprávněných odběrů elektřiny a plynu v ČR, které jsou dlouhodobým problémem. „Jde o součást našeho úsilí o kultivaci a férovost českého energetického trhu. Na černé odběry totiž doplácejí především řádně platící odběratelé,“ dodal Ondřej Karásek. Členy registru jsou firmy, které chtějí prověřit historii plateb zákazníků. Registr REPI funguje plně v souladu s platnými zákony. Členové i správce pečlivě dodržují zásady transparentnosti a ochrany informací. Klient je o zaslání svých údajů do registru vždy informován, data o něm mohou členové registru získat jen v souvislosti s konkrétním posuzovaným obchodním případem.

(redakce)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>