Cena elektřiny roste. Náklady může snížit fotovoltaická elektrárna | Kalkulačka energií

Cena elektřiny roste. Náklady může snížit fotovoltaická elektrárna

Zájem o malé fotovoltaické elektrárny v České republice neustále roste. Lidé si je pořizují kvůli finanční úspoře, energetické soběstačnosti i šetrnosti k životnímu prostředí. Toto zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti Bohemia Energy, podle kterého uvažuje o pořízení malé střešní solární elektrárny více než polovina majitelů rodinných domů.


„Ze zkušenosti víme, že zájemci nejvíce preferují takové řešení, které jim přinese největší ekonomický efekt a zároveň zajistí určitou míru nezávislosti v případě, že se dodávky ze sítě přeruší,“ uvádí Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Navíc si domácnosti mohou díky malým solárním elektrárnám část energie pro svou spotřebu vyrábět samy. Neméně zajímavých benefitem pak je, že se mohou zabezpečit proti krátkodobým výpadkům elektřiny z veřejné sítě a užívat si komfortu třeba i v době přírodních kalamit.

Energetické firmy nabízející instatalaci fotovoltaických elektráren často zajišťují i výkup přebytků elektřiny. „Benefitem našeho řešení je, že pokud zákazník vyrobí elektřiny více, než sami spotřebuje, za výhodných podmínek ji od něj odebereme a použijeme pro ostatní zákazníky, kteří ji v ten samý okamžik spotřebují“, dodal Libor Holub z Bohemia Energy.

Fotovoltaické elektrárny kromě Bohemia Energy nabízejí i další energetické firmy. Své produkty již představil ČEZ či Pražská energetika.

(redakce)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>