Přeskočit na obsah

SNÍŽENÍ SPOTŘEBY V DOMÁCNOSTI

Aneb jak dostat spotřebu energií pod Vaší kontrolu

Jak vybrat správného dodavatele?

Co ovlivňuje mojí distribuční sazbu?

Lze nějakým způsobem mít lepší sazbu?

Jaké technologie lze využít k úspoře energií?

Opatření pro snížení spotřeby v domácnosti

Finanční pomoc na úsporná řešení od státu


ÚSPORA ENERGIÍ

JAK VYBRAT SPRÁVNÉHO DODAVATELE

Znáte svého dodavatele?
Víte, za co mu přesně dáváte peníze?

V dnešní době cena energií není jenom o tom, že Vám dodavatel dodává energie. V ceně se skrývá poplatek za servis nebo za to, že Vám v průběhu závazku nemění cenu silové elektřiny. Proto je důležité vědět, jak je dodavatel nastavený. Někdy se totiž stává, že dodavatelé lákají na nízkou cenou za energie, která je ovšem vykoupená tím, že když nastane nějaký problém, tak se o Vás nestarají a Vám to způsobí nemalé problémy.

Má Váš dodavatel správnou finanční politiku?
Nakupuje většinu energie pro své klienty hned při zasmluvnění nebo spekuluje dlouhou dobu a hledá, kdy bude cena nejnižší?

Je důležité, aby dodavatelé měli správnou politiku s financemi. Když to tak mají, tak pak pro své klienty dokáží zajistit to, co jim na začátku smlouvy slíbí, aniž by museli v průběhu razantně zvedat ceny. To je rozdíl mezi dodavateli, kteří ve velkém spekulují nebo nespekulují.

CO OVLIVŇUJE MOJI DISTRIBUČNÍ SAZBU

Máte doma Klimatizaci ?

Věděli jste, že díky ní můžete platit méně za elektřinu? Klimatizace mají totiž tu vlastnost, že dokáží Váš prostor i vytápět. Díky této vlastnosti se stávají unikátním nástrojem ke změně koncové ceny na Vaší faktuře.

Jak dnes ohříváte vodu? Máte dnes bojler na elektřinu nebo na plyn?

V dnešní kritické době na energetickém trhu je potřeba přemýšlet nad tím, jak dokážete využít technologie, které existují k maximální úspoře energií při zachování podobného komfortu žití v obydlí. Navíc díky elektrickému bojleru můžete mít každou spotřebovanou MWh levnější. Zajímá Vás více?

Kontaktujte nás pro analýzu Vaší domácnosti zcela zdarma.

JAKÉ MALÉ TECHNOLOGIE LZE VYUŽÍT PRO ÚSPORU ENERGIÍ?

Lidé se často vůbec nezamýšlí nad menšími technologiemi, přičemž tyto technologie dokáží člověku vytvořit úsporu hned a jejich návratnost se pohybuje v řádu měsíců.

PERLÁTORY a sprchy s novou patentovanou technologií dokáží uspořit až 70% na spotřebě vody, přičemž lidé nespoří jen na spotřebě
vody ale taky na tom, že nemusí ohřívat takové množství vody k vlastní spotřebě.

ŽÁROVKY kolik hodin denně svítíte? 5 hodin? A kolik žárovek máte naráz v zápřahu? Pokud byste měli naráz zapojených 10 klasických žárovek po dobu 5 hodin denně, tak spotřebujete o 2,6 kWh denně více než s LED žárovkami. Při předpokladu, že svítíte v průměru 5 hodin denně každý den v roce, celkově spotřebujete navíc až 1 MWh za celý rok. Při dnešních cenách 4-7 tisíc za MWh je důležité se zamyslet
nad tím, kolik klasických žárovek máte ještě v domácnosti? Kolik hodin u Vás na firmě svítíte? Přemýšleli jste někdy nad tím, že
i žárovky ve velkém počtu můžou mít velkou spotřebu a tím pádem platí za elektřinu, za kterou byste ani nemuseli? Skvělou kombinací pro úsporu je pohybové čidlo spojené s LED žárovkami. Díky této kombinaci můžete v určitých prostorách ušetřit až 50%.

JAKÉ VELKÉ TECHNOLOGIE LZE VYUŽÍT PRO ÚSPORU ENERGIÍ?

FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA přemýšleli jste nad tím, jak efektivní je Váš zdroj ohřevu vody? V dnešní době je jednoduché vyměnit neefektivní zdroj ohřevu vodu za ten, který je efektivní. Jedním ze způsobů je instalace FVE, která Vám jednak vyrábí a ukládá elektrickou energii ke spotřebě, ale také můžete pomocí wattrouter přetoků energie ohřívat vodu v bojleru, a tím mít zajištěnou i teplou vodu pro použití v domácnosti.

TEPELNÉ ČERPADLO máte dnes kotel na tuhá paliva? Topíte uhlím? V současnosti je vysoká snaha o decarbonizaci celé Evropy a díky této skutečnosti dosáhnete v dnešní době na nemalé dotace na výměnu kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo, které dokáže fungovat s účinností až 600%. V zimě se ideální účinnost přeměny pohybuje okolo 300%, tzn. z 1kW spotřebované elektřiny vyrobí 3kW. Dnes je tepelné čerpadlo velice zajímavou variantou pro vytápění nemovitosti díky svým jedinečným vlastnostem.

SNÍŽENÍ SPOTŘEBY V DOMÁCNOSTI

Víte k čemu slouží termokamera? Termokamera slouží k zobrazení rozdílů teplot jednotlivých materiálů na objektech. Zkoušeli jste někdy tuhle kameru použít na svoje okna? Možná by Vás překvapilo, jak velké množství energie unikne právě okny.
Přitom stačí pár úprav jako seřízení oken nebo zatahování venkovních žaluzií na noc. Při velkých unicích stojí za zvážení výměna oken za nejnovější modely, které mají vysokou míru izolace.

Kolik vody spotřebujete denně při mytí nádobí v ruce? Obecně se udává až 4x tolik oproti mytí nádobí v myčce. Díky pořízení myčky tak dokážete snížit náklady na mytí nádoby až o 70%. Děláte rekonstrukci? Máte v plánu měnit technologii vytápění? A přemýšleli jste nad
dotacemi? V dnešní době je dobré využít každou podporu, kterou stát nabízí. V rámci dotačního titulu Nová Zelená Úsporám můžete dosáhnout kombinované dotace až 500.000 Kč na FVE, výměnu kotle, zateplení budovy a jiné technologie snižující energetickou spotřebu.

V dnešní době hodně lidi neřeší trvale připojené spotřebiče do zásuvek – přitom některé spotřebiče dokáží mít spotřebu až
desítky wattů za hodinu i když jsou vypnuté. Pokud bychom tyto spotřebiče odpojovali nebo bychom měli je napojené
na prodlužky s knoflíkem na vypnutí, tak můžeme ušetřit až 100 kWh ročně u těchto spotřebičů.

Přemýšlíte proč platíte velké částky za energie ? V dnešní době ceny energií rostou a největší spotřebu máme za vytápění. Dříve platilo že každý stupeň v domácnosti navíc Vás stojí 4000 Kč za celý rok. Při současných cenách energie se pohybujeme až u dvojnásobné částky za každý stupeň, proto je dobré se zamyslet nad tím, jestli není lepší ubrat pár stupňů za cenu nižšího komfortu, ale ušetření i
desetitisíců na vyúčtování.

Víte kolik spotřebuje Vaše chladnička elektrické energie? U ledniček starších 7 let se vyplatí výměna za novou, jelikož za tuto dobu od její výroby se její spotřeba může od původních hodnot až zdvojnásobit! Pro zjištění aktuální spotřeby Vaší chladničky či mrazáku lze nainstalovat na několik týdnů wattmeter, který Vám změří přesnou hodnotu spotřeby.

Úspora energie v domácnosti..

Srovnání ceny energií

Nezávislé srovnání ceny elektřiny a plynu. Zjistěte na kalkulačce energií kolik ušetříte.