Přeskočit na obsah

Zateplení fasády

Fasády s dotací
RD do 3 měsíců.

Zateplení fasády – Na podzim 2021 byl spuštěn nový dotační program, ve kterém můžete získat na zateplení domu 30–650 tisíc korun, nejvýše 50 % z celkových způsobilých výdajů (= výdaje použité za účelem zateplení). Platí přitom, že čím lepší zateplení provedete, tím větší dotaci získáte. Slyšeli jste o dotacích na zateplení rodinných a bytových domů? Dotace Nová zelená úsporám na zateplení domu umíme zařídit se 100% jistotou proplacení peněz.

Zateplení fasády

Důležitou funkcí obvodové stěny je, vedle základních funkcí bezpečnosti a statiky, také ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám. Nezávisle na tom, zda je léto nebo zima, zateplení fasády vám přináší tepelný komfort. Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací systémového zateplení fasády lze snížit tepelné ztráty o více než 50%. Dobře zateplená fasáda také zamezí pronikání hluku z rušného městského prostředí.

Máte v plánu rekonstrukci domu se zateplením? Plánujete zateplení fasády, střechy nebo výměnu otvorových prvků? Uvažujete o výměně zdroje na vytápění? Dotace Nová zelená úsporám na zateplení domu umíme zařídit se 100% jistotou proplacení peněz. S dotacemi na zateplení rodinných a bytových domů máme zkušenosti od r. 2009, za posledních 7let jsme úspěšně vyřídili přes 200 žádostí, které byly všechny úspěšně proplaceny.

Jak správně zateplit fasádu?

Prvním krokem k zateplení fasády je montáž zakládacích soklových lišt, do kterých vložíte izolační desky. Izolační desky lepte na terče pomocí stěrkového tmelu a postupujte vždy odspodu, nahoru. Izolační fasádní desky byste měli dávat na vazbu, stejně jako třeba cihly.

Jakou izolaci na fasádu?

Nejběžněji se používá bílý pěnový polystyren EPS70F, EPS100F. Jde o nejoblíbenější tepelný izolant pro zateplení fasád. Bílý pěnový polystyren má výborné tepelněizolační vlastnosti, je lehký, tvarově stabilní, nenasákavý, do určité míry odolný proti stlačení, samozhášivý, velmi dobře se s ním pracuje, řeže a tvaruje.

Jakou tloušťku zateplení?

Minimální tloušťka nového zateplení se tedy bude pohybovat v rozmezí 100 – 150 mm. V případě nízkoenergetického nebo pasivního standardu se pak tloušťka izolace dostává do rozmezí 240 – 350 mm. Tyto tloušťky zateplení nejsou v dnešní době vůbec raritou, jak by se mohlo zdát.

Jak postup při zateplení fasády polystyrenem?

Postup zateplení fasády polystyrenem – krok za krokem

 1. Příprava podkladu.
 2. Založení zateplovacího systému.
 3. Lepení fasádního polystyrenu.
 4. Zápustné kotvení izolantu talířovou hmoždinkou.
 5. Přebroušení polystyrenu a vypěnění spár izolační pěnou.
 6. Instalace fasádních profilů a lišt.
 7. Armovací vrstva – stěrka.

Čím se zateplují domy?

 • Polyuretan (PUR) Izolaci z polyuretanu lze instalovat už při stavbě, a to pomocí nástřiku pěny přímo neurčená místa, nebo i při rekonstrukci.
 • Kontaktní zateplovací systém ETICS.
 • Kamenná vlna a minerální vata.
 • Polystyren.
 • Pěnové sklo.
 • Dřevěná vlákna a celulóza.
 • Korek.
 • Tepelně izolační malta.

Co je potřeba k zateplení?

Níže Vám přiblížíme postup zateplení fasády po jednotlivých krocích.

 1. Příprava podkladu. Podklad musí být suchý a pevný, zbavený nečistot a mastnot.
 2. Montáž zakládacího profilu.
 3. Fasádní izolace.
 4. Kotvení izolantu.
 5. Krycí stěrka.
 6. Okenní profily.
 7. Výztužná tkanina.
 8. Penetrace

Jak zateplit fasádu správně a bez chyb?

Desky tepelné izolace se nelepí na podklad, ale kladou se na sraz vedle sebe. Pro zajištění jejich lepší stability se kotví talířovými hmoždinkami. Teplená izolace se následně zakryje fasádní krytinou, která ji chrání před povětrností.

Jak zateplit oblouk?

Jak správně zateplit půdu?

Kolik cm na zateplení?

Kolik cm vaty na zateplení?

Kolik izolace do Sikme střechy?

Kdy bude polystyren?

Kolik lepidla pod polystyren?

Kdy se musí polystyren kotvit?

Co je lepší vata nebo polystyren?

Jak na zateplení starého domu?

Jakou vatu na zateplení fasády?

Jak se dělají fasády?

Kolik kotev na zateplení?

Co dát na fasádu?

Jak dlouho trvá zateplení domu?

Kdy je nejlepší dělat fasádu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *